Об'єктивний погляд на ситуацію
  • На сайті ведуться технічні роботи

Управління майном

Рішення власника майна (нерухомість, майновий комплекс) щодо передачі його в управління управителю викликано декількома причинами: знаходження власника майна за межами країни тривалий час, перебування на державній службі, відсутність досвіду з управління, під час набуття спадщини тощо. Усі ці перепони не дають власникові повноцінно контролювати бізнес-процеси та оперативно приймати рішення. Отже, виходом є передача майна в управління, що не тягне за собою переходу права власності на майно до управителя. 

Договірні відносини щодо управління майном регулюються главою 70 Цивільного кодексу України. В залежності від умов договору форма співпраці відрізняється.

МИ ПРОПОНУЄМО

Управління майном

Власник (установник управління) на підставі договору управління майном передає управителю майно за переліком, яке у подальшому має обліковуватися в управителя на окремому балансі, на окремому банківському рахунку і щодо нього ведеться окремий бухоблік.

Договір управління майном посвідчується нотаріально та має перебувати на обліку у контролюючих органах. Управитель є відповідальним за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договору.

Управитель діє в інтересах установника без довіреності, але вчиняючи юридичні дії він зобов'язаний повідомляти осіб, з якими він вчиняє правочини, що він є управителем, а не власником майна.

Відчужувати майно або укладати щодо нього договір застави управитель має лише за згодою установника управління.

Усі прибутки та/або набуте майно включаються до складу отриманого в управління майна.

Розрахунки з управителем за управління майном обумовлюються договором.

 

Послуги з управління майном

На відміну від попередньої форми співпраці, усі договори укладаються самим власником або його представником, а отже управитель майна не має права укладати договори від імені власника майна.

Як правило, власник майна не має штатних працівників, натомість всі функції операційної діяльності виконує "управитель".

Договір на послуги з управління майном не потребує обов'язкового нотаріального посвідчення та постановки на облік в контролюючих органах, чим значно полегшується його виконання. Натомість довготривале перебування власника за межами країни може стати перешкодою для оперативних дій, не дивлячись на технічні можливості сьогодення.

Розрахунки за надані послуги "управителем" обумовлюються договором.

 

 

 

 

 

 

 

Інші напрями з управління   >>>

 

 

Управління

Ваша думка

Для Вас 2025 рік - це:

Законодавство
УправлінняАудитБухгалтеріяПравоПерсоналПро нас
© 2003-2025 OLZA
Kyiv, Ukraine

bigmir)net  хиты 151 хосты 0