Об'єктивний погляд на ситуацію
 

Права співвласників багатоквартирного будинку

Взаємовідносини між співвласниками та правлінням (керуючою компанією) є непростими. Основними чинниками, що призводять до протистояння, є двостороннє нехтування своїми обов'язками та незнання своїх прав. Ще гірше, коли учасники навпаки озвучують свої права, забуваючи про свої обов’язки.

Протистояння між співвласниками та правлінням послабне, коли обидві сторони збагнуть, що вигідніше співпрацювати в комфортній атмосфері.

За рішенням зборів співвласників функції з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися одному з виконавців:

Управителем може бути як фізична особа - підприємець, так і юридична особа - суб’єкт підприємницької діяльності, який за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб. Договір з управителем укладається (контролюється, вносяться зміни) уповноваженою особою/особами, яка/які обирається зборами співвласників.

ОСББ створюється у формі юридичної особи - неприбуткової організації за рішенням загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку та має статут, печатку і органи управління.

Рішення вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували співвласники, площа яких разом перевищує 50% загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, в окремих випадках законом вимагається 75% загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.

Якщо під час проведення зборів співвласників для прийняття рішення не набрано кількості голосів "за" або "проти", проводиться письмове опитування співвласників, які не голосували на зборах. Письмове опитування співвласників проводиться протягом 15 календарних днів з дати проведення зборів співвласників. Якщо протягом цього строку необхідної кількості голосів "за" не набрано, рішення вважаються неприйнятими. Письмове опитування співвласників проводиться ініціативною групою та іншими співвласниками за бажанням.

Повідомлення про рішення, прийняте зборами співвласників, не пізніше 10 днів після його прийняття надається в письмовій формі кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового відправлення рекомендованим листом на адресу квартири або нежитлового приміщення, що належить співвласнику в цьому багатоквартирному будинку, а також розміщується у загальнодоступному місці при вході до кожного під’їзду (п.10 ст.10 ЗУ №417).

Рішення зборів співвласників є обов’язковими для всіх співвласників.

СПІВВЛАСНИКИ МАЮТЬ ПРАВО

Зазначена інформація має доводитися до відома споживачів шляхом розміщення на веб-сайті суб’єкта господарювання (за наявності) та в кожному конкретному будинку (на прибудинковій території), зокрема на інформаційних стендах у під'їздах будинків та біля них.

 

Затишне житло у Ваших руках!

 

Скористайтеся нашими послугами аудиту та іншими сервісами

 


22.01.2025
Курс валют
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Ваша думка

Для Вас 2025 рік - це:

Законодавство
УправлінняАудитБухгалтеріяПравоПерсоналПро нас
© 2003-2025 OLZA
Kyiv, Ukraine