Об'єктивний погляд на ситуацію

Ліквідація банків та дії кредиторів

07 листопада 2014

Очищення банківської системи продовжується. Бізнес і населення зазнають неабияких збитків. І дуже важливо в цій ситуації не прогавити час та здійснити відповідні кроки: звернутись до Фонду гарантування вкладів.

 

Кроки дій кредиторів

Після того, як НБУ прийнів рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію неплатоспроможного банку, Фонд гарантування вкладів розміщує таке повідомлення на своєму сайті та газетах "Урядовий кур'єр" або "Голос України".

З дня опублікування такого повідомлення кредитори, протягом 30 днів, повинні пред’явити свої кредиторські вимоги. Кредиторські вимоги пред’являються у формі заяви (довільна форма із зазначеннням повного найменування організації (установи), коду за ЄДРПОУ, ПІБ керівника, дати та підпису керівника) та направляються на ім’я уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку.

Уповноважена особа Фонду протягом 20 днів формує загальний реєстр акцептованих вимог кредиторів, визначає суми заборгованості кожному кредитору, відносить вимоги до певної черги погашення та сповіщає кредиторів про акцептування шляхом розміщення такої інформації на своїй сторінці веб-сайту, а також на веб-сторінці неплатоспроможного банку та у його приміщенні в доступному для відвідувачів місці.

Також хочемо зазначити порядок черговості здійснення виплат, які задовільняються за рахунок реалізації майна банку:

  1. зобов'язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян;
  2. грошові вимоги щодо заробітної плати, що виникли із зобов'язань банку перед працівниками до прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку;
  3. вимоги Фонду, що виникли, зокрема, внаслідок виведення неплатоспроможного банку з ринку,  повернення цільової позики банку, наданої протягом здійснення тимчасової адміністрації;
  4. вимоги вкладників - фізичних осіб у частині, що перевищує суму, виплачену Фондом;
  5. вимоги Національного банку України, що виникли в результаті зниження вартості застави, наданої для забезпечення кредитів рефінансування;
  6. вимоги фізичних осіб, платежі яких або платежі на ім'я яких заблоковано (крім фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності);
  7. інші вимоги, крім вимог за субординованим боргом;
  8. вимоги за субординованим боргом.

У разі якщо обсяг коштів, одержаних від реалізації майна, недостатній для повного задоволення всіх вимог однієї черги, вимоги задовольняються пропорційно сумі вимог, що належать кожному кредитору однієї черги.

Вимоги, які не були включені до реєстру акцептованих вимог кредиторів, задоволенню не підлягають і вважаються погашеними. Вимоги також вважаються погашеними, якщо майна банку недостатньо для їх задоволення.

 

 

 


предыдущаявесь списокследующая
22.01.2025
Курс валют
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Ваша думка

Для Вас 2025 рік - це:

Законодавство
УправлінняАудитБухгалтеріяПравоПерсоналПро нас
© 2003-2025 OLZA
Kyiv, Ukraine