Професії, які підуть у минуле
23 червня 2018
На сторінках нашого сайту ми неодноразово згадували американського фізика японського походження, футуролога Мітіо Каку, який активно вивчає Всесвіт, пояснює, як він влаштований та яким він буде у близькому далекому. Мітіо Каку стверджує, що цифровізація суспільства вже почалася, вона відбувається на наших очах і зовсім незворотна.
Сьогодні продуктивність процесорів подвоюється кожні 18 місяців (!). У всіх сферах, де потрібні рутинні дії, штучний інтелект вже щосили замінює працівників-людей, вивільняючи їх час і енергію для більш креативних занять.
Завдяки цьому стрімко розвиваються такі сервіси, як Airbnb та Uber, метою яких є усунення посередників. Отже, цифрова трансформація допоможе позбутися від надокучливої присутності в економіці посередників, які не вносять у бізнес-процеси і ланцюжок між виробником і споживачем ніякої реальної цінності.
Технічні пристрої дозволять замінити працю низькокваліфікованих лікарів на рободокторів, які завдяки сучасним можливостям зв'язку поставлять діагноз, зроблять більшу частину необхідних аналізів - виміряє вашу температуру за допомогою інфрачервоної камери, дослідить частинки ДНК за допомогою спеціальних сенсорів. І тільки у більш складних випадках доведеться звернутись за допомогою до лікаря-людини.
Юристи - одні з перших на черзі. Уже зараз у світі працюють десятки робоюристів - програми, які беруть на себе рутину роботу по складанню заяв, позовів, листів тощо. Це незворотній процес.
Натомість Мітіо Каку вважає, що потреба у висококваліфікованих фінансових аналітиках-людях не зникне. Поповняться тільки алгоритми, що надаватимуть більш повноцінну інформацію для прийняття рішень.
Комп'ютери навчаться зчитувати з мозку наші враження і спогади і зберігати їх у величезних бібліотеках, звідки їх можна буде викачувати та завантажувати у мозок інших людей. Дослідження у цій сфері зараз ведуться, наприклад, у Массачусетському технологічному інституті.
І це буде тільки початок. Завдяки цифровим технологіям люди в якомусь сенсі досягнуть безсмертя. Можна буде, скажімо, зібрати все, що відомо про Альберта Ейнштейна, і зробити на основі цієї інформації його цифрову особистість, доповнивши її реалістичним голографічним образом.
Ще простіше буде зробити цифрову особистість живої людини: прочитати інформацію з мозку і виготовити віртуального двійника. Такий цифровий аватар буде дуже близький до оригіналу. А коли людина помре, він зможе жити замість неї: розвиватись на основі його характеру, поповнюючи свою пам'ять враженнями від спілкування з людьми.
У найближчі 100 років:
- До 2027 року стане можливим безпосередньо зчитувати з мозку спогади і враження, передавати їх через Мережу і, можливо, навіть завантажувати в мозок інших людей. Це відкриє шлях до перетворення Інтернету в Брейн-нет, "мозко-мережу".
- До 2029 року роботи стануть розумнішими людей практично в усіх відношеннях. Але боятися, що вони відберуть у нас владу, не слід: Каку вважає, що у них буде "інтелект комах" - потужний, але спрямований на рішення лише певних типів завдань.
- До 2040-х років нанотехнології дозволять створювати предмети з програмованої матерії, які зможуть змінювати свою форму за наказом власника. Можливості будь-якої речі, таким чином, будуть обмежені тільки її хімічними і фізичними властивостями.
- У 2050-2060-х роках почнеться колонізація Марса: приватні компанії створять поселення, мешканці яких зможуть виживати без допомоги з Землі.
- Через 100 років Земля матиме загальносвітовий уряд і загальні державні органи, чиї рішення будуть важливішими ніж позиції національних властей.
Отже, цифрова трансформація людства докорінно змінить наш світ.
Будь-які зміни завжди ближче, ніж здаються...
предыдущая | весь список | следующая |