Електронний документообіг- теперішнє майбутнє
02 жовтня 2018Першими в Україні, хто почав масово використовувати електронні документи, були бухгалтери, які вже у 2005 році мали можливість подавати до органів ДПІ паперову звітність разом з файлами .xml. Згодом запроваджується електронний цифровий підпис, який також випробується на бухгалтерах. Але сьогодення не закінчується на електронних звітах. Швидкими темпами розвивається електронна комерція та купівля в Інтернеті, що спонукає бізнес оформлювати електронні договори.
За статистикою світового сервісу DocuSign 84% документів підписуються протягом одного дня або швидше, 62% - протягом години, 51% - за перші 15 хвилин. Отже, за висловом Білла Гейтса, вже скоро на ринку залишаться два види компаній: "ті, хто в Інтернеті, і ті, хто вийшов з бізнесу".
В Україні електронний документообіг регулюється декількома законами, зокрема ЗУ "Про електронні документи та електронний документообіг" № 851, ЗУ "Про електронний цифровий підпис" № 852, ЗУ "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" № 996, Цивільний кодекс України № 435 тощо.
Сервіс обміну електронними документами
предыдущая | весь список | следующая |