Теорія поколінь & Риси характеру працівників
03 сґчня 2020
Наприкінці 1980-х років американських дослідників Вільяма Штрауса та Ніла Хоува привернув увагу той факт, що люди певної вікової групи схильні розділяти особливий набір переконань, стосунків, цінностей і моделей поведінки, оскільки вони росли в однакових історичних умовах. Так у 1991 році вийшла їх перша книга "Покоління", а у 1997 детальний аналіз теорії поколінь - "Четверте перетворення", яка стала настільною книгою для багатьох менеджерів та допомогла їм зрозуміти поколіннєві особливості при формуванні кадрової політики, вирішивши таким чином стратегічні проблеми своїх організацій.
Покоління - сукупність усіх людей, народжених в проміжок часу з однаковими ключовими історичними подіями та становить приблизно 20-22 роки або одну фазу життя: дитинство, молодість, середній вік і старість. Кожне покоління переживає 4 перетворення: Криза (1929-1939) → Підйом (1939-1963) → Пробудження (середина 1960-х-1984) → Спад (середина 1980-х -кінець 2000-х).
Домінантне покоління, яке досягло повноліття в епоху Пробудження і Кризи, відіграє головну роль у формуванні епохи.
Рецесивне покоління, яке досягло повноліття в епоху Підйому і Спаду, має залежну роль у формуванні епохи.
РИСИ ПОКОЛІНЬ
Втрачене покоління (1883-1900). Народжені між Першою і Другою світовими війнами. Рано у 18 років, не закінчивши школу, покликані на фронт, тому дістали назву "дезорієнтоване, блукаюче безцільно". Звикли вбивати.
Велике покоління (1901-1924). Народженим у ці роки характерна впевненість, оптимізм і прагнення до єднання. Стали втіленням духу цієї епохи.
Мовчазне покоління (1925-1945). Це діти Великої депресії. Вони ніколи не піднімалися на знак протесту. З досвіду дитинства та наполягання батьків бути ощадливими, бережливі та навіть скупі. Вони побачили падіння націонал-соціалізму та ядерну катастрофу в Японії. Прагнули одружитися та мати дітей у ранньому віці. Це покоління реформувало шлюбні закони, що призвело до хвилі розлучень між парами.
Бебі-бумери (1946-1964). Ці роки характеризуються різким зростанням народжуваності. Заможні, активні, фізично міцніші за попередні покоління. Притаманне надмірне споживацтво.
Покоління Х (1963-1980). Відсутність оптимізму і впевненості у завтрашньому дні, самовпевнені, абсолютний нігілізм (світогляд) і відкидання всіх колишніх догм. Цінують гучку агресивну музику, повну свободу самовираження. З'явився ВІЛ.
Покоління Y (1981-2000). Міленіали дорослішали під пильною опікою батьків. Їм притаманний контроль над власним життям, часом, роботою. Цінять роботу в команді. Гарні комунікатори. Випромінюють упевненість в собі, поєднують оптимізм із реалізмом. Вважають себе щасливішими за своїх батьків у фінансовому (71%) та емоційному (62%) аспектах - для економік, що розвиваються. Для розвинених країн ці показники становлять 36% та 31% відповідно.
Покоління Z (кінець 90-х - кінець 2000-х). Internet Generation народилися в епоху глобалізації (економічна, політична та культурна інтеграція всієї Землі) та постмодернізму (безповоротність прогресу, вирішення наукою і технікою глобальних проблем людства, цілісності світу, існування загальнолюдських цінностей). Для них характерні підприємницькі амбіції, прогресивні погляди від освіти до статі, етичне споживання. Батьки занадто опікуються їхнім виховання.
Покоління сніжинок (2000 - сьогодні). Болісно реагують на думки, відмінні від їх власних, та відчувають приниження. Дуже вразливі емоційно. Погано витримують будь-які навантаження. Не відмовляються від насильства, делегуючи його владі. Легко бувають грубі, коли впевнені у своїй безпеці і коли масово виступають на протестних демонстраціях. Здатні на цькування і знущання над інакомислячими, приниження в соцмережах, судові позови, розгромні статті в ЗМІ, байкотування компаній, що не підтримують їх поглядів. Це найпотужніша спільнота, яку не можна ігнорувати.
предыдущая | весь список | следующая |