Зміни до Податкового кодексу з 01.01.2018.
02 січня 2018З 01.01.2018 року набрав чинність Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році" від 07.12.2017 р № 2245-VIII.
Основні зміни до ПКУ:
Податкові накладні
- визначені умови і порядок розблокування і реєстрації податкових накладних в ЄРПН для податкових накладних, які були заблоковані до дня набрання чинності Законом;
- змінено процедуру зупинки податкових накладних / розрахунків. Встановлено, що реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена в порядку, і на підставах, визначених КМУ. З 01.01.2018 до прийняття відповідного рішення Уряду зупинення реєстрації податкових накладних / розрахунків не проводиться.
Спрощена система оподаткування
- уточнено норми про податкові наслідків переходу зі спрощеної системи на загальну для платників четвертої групи;
- прийнята норма, згідно з якою при визначенні бази оподаткування єдиним податком для платників четвертої групи коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки 2018 дорівнює 1.
- передбачена норма, яка вказує, що платники єдиного податку сплачують податок на репатріацію в разі виплат на користь нерезидента.
Місцеві податки
- введено правило, за яким УКРІНФОРМ зобов'язане до 15 липня поточного року на своєму сайті оприлюднити зведену інформацію про розмір і дату встановлення місцевих податків на відповідних територіях.
ЗЕД
- платникам, які будуть ввозити на митну територію України до 1 січня 2020 року промислове обладнання для виробничих потреб надано право на розстрочку на 24 місяці сплати "імпортного" ПДВ;
- нормовані питання оподаткування експрес-відправлень і поштових відправлень (вступають у дію з 1 січня 2019), а також питання ввезення товарів на митну територію фізичними особами в супроводжуваному багажу.
ПДФО
- звільнені від оподаткування вартість путівок, яка не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року, що надаються роботодавцем - платником податку на прибуток один раз на календарний рік працівникам та/або членам їх сімей першого ступеня споріднення;
- встановлено, що якщо податковий орган в установлений ПКУ термін не надіслав фізичній особі повідомлення-рішення на сплату податку на нерухоме майно, така фізична особа звільняється від відповідальності за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання.
<< | увесь список | >> |